Zabawy z dziećmi w wodzie

Zabawy z dziećmi w wodzie

Dzieciaki uwielbiają pluskać się wodzie, a zwłaszcza, gdy my się jeszcze do tego przyłączymy. Zabawy z dziećmi dają dużo radości, dzieci są zachwycone, a zwłaszcza, gdy większośc dzieci przesiaduje przy komputerze w domu i na co dzień nie przebywają z rówieśnikami na wspólnej integracji.

Zabawy dla dzieci w wodzie

Kilka propozycji zabaw z dziećmi w wodzie:

1. Rekin goni – czyli zabawa polega na tym, że jedna z osób, które biorą udział w zabawie udaję rekina i goni inne dzieci. Zabawa przynosi sporo radości.

2. Kolorowe piłeczki – to zabawa przy wykorzystaniu kolorowych małych piłeczek, które używany do suchego basenu.

-dziecko może łowić piłki według kolorów.
-dziecko może pływać pod wodą i łowić piłeczki z zamkniętymi oczami i jaką piłeczkę wybierze taki kolor nagrody wybiera,
-również można piłeczki rzucać z basenu do postawionej przed basenem miseczki i liczyć punkty.

3. Zgadujemy części ciała – w zabawie bierze udział więcej niż jedno dziecko, a zabawa polega na nurkowaniu i zgadywanie części ciał innego uczestnika.

4. Wędkowanie – pamiętacie z pewnością zabawkę z rybkami, gdzie łowi się rybki i taką też zabawę możemy wykorzystać w basenie.

5. Walka o deskę – do zabawy jest tylko potrzebna deska do pływania, która sama robi zabawę. Zabawa polega na dobranie się w pary dwójki dzieci i potem one kładą się brzuchami na wodzie. Każda para otrzymuje po jednej desce, którą trzymają dłońmi  i zabawa polega na zepchnięciu jednej osoby na drugą stronę basenu, no i przy tej zabawie korzystamy z pracy nóg.

6. Siatkówka – tą zabawę pamiętają wszyscy, jest jedną z najstarszych gier w wodzie. Będzie do tego potrzebna piłka plażowa i woda, a potem to po prostu gramy.

7. Kto pierwszy ten lepszy – gra polega na realizacji, możemy dzieciom wrzucać piłeczki do wody i kto pierwszy złapie ich najwięcej to wygrywa.

Zabaw z dziećmi w wodzie jest całe mnóstwo. Z pewnością dzieciaki ze swoją wyobraźnią wymyślą również coś sami. Ale jeśli jest inaczej to jak najbardziej możemy im w tym pomóc, możemy zorganizować im i sobie wolny czas i skorzystać ze słońca i wody. Tylko pamiętajcie zabawy muszą być bezpieczne, ponieważ o tragedie nie trudno i wszytkie zabawy muszą być pod okiem dorosłych.

1 thoughts on “Zabawy z dziećmi w wodzie

  1. Dla dziecka to mega frajda w upalne dni 🙂 Jak byłem młody to zawsze marzyłem o zabawie w basenie

Comments are closed.