Mini kawalerka w stanie deweloperskim we Wrocławiu – czy to się opłaca?

Mini kawalerka w stanie deweloperskim we Wrocławiu – czy to się opłaca?

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu rozwija się bardzo dynamicznie. Nie brakuje na nim wielu interesujących ofert, które obejmują m.in. mini kawalerki. Tego typu mieszkania cieszą się obecnie ogromną popularnością – nie tylko w stolicy Dolnego Śląska.

Mini kawalerka – co to takiego?

Jak wyjaśniają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, mianem mini kawalerki określane są mieszkania, których metraż waha się od 12 do 23 metrów kwadratowych. Z uwagi na niewielką powierzchnię mini kawalerki są bardzo specyficznymi mieszkaniami, które z pewnością nie nadają się dla rodzin z dziećmi. Na ogół w takim lokalu mieszka tylko jedna osoba, ale są też pary decydujące się na takie rozwiązanie. Przystępna cena jest największym argumentem przemawiającym na korzyść takiego mieszkania. Wrocław Jagodno to doskonały przykład lokalizacji, gdzie w stolicy Dolnego Śląska dostępne są takie mieszkania. Jagodno to peryferyjne osiedle położone w południowej części miasta.

Mini kawalerka w stanie deweloperskim – jakie ma zalety?

Mini kawalerki, podobnie jak inne mieszkania znajdujące się w ofercie deweloperów, są dostępne jako nieruchomości wykończone pod klucz oraz w stanie deweloperskim. Spora część nabywców decyduje się na drugi z wymienionych wariantów – nie dzieje się tak zresztą bez powodu. W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim można mieć pełną kontrolę nad jego wykończeniem – od wyboru ekipy remontowej i projektanta wnętrz po zakup odpowiednich materiałów. Kolejną zaletą mini kawalerek we Wrocławiu są niskie koszty eksploatacji. Zużywa się w nich mniej gazu, prądu i wody niż w dużych mieszkach, a czynsze nie należą do wysokich. Tego typu mieszkania bardzo często charakteryzują się niezwykle ciekawą architekturą wnętrz. Stosuje się w nich np. antresole pozwalające zyskać nieco dodatkowej przestrzeni. Z drugiej strony trzeba jednak brać poprawkę na to, że projekt wykończenia musi być stworzony przez doświadczonego profesjonalistę. Mieszkanie musi nie tylko dobrze wyglądać, ale ma być też funkcjonalne.

 https://ronson.pl/