Bloczki do budowy basenów – alternatywny sposób na budowę basenu

Bloczki do budowy basenów – alternatywny sposób na budowę basenu

Budowa basenu to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego zaplanowania, doboru materiałów, a także lokalizacji tego akwenu. Może być on wykonany z betonu, żelbetonu, drewna czy tworzyw sztucznych. Jednak od pewnego czasu dużą popularnością ze względu na łatwość montażu i możliwość wykonania niemal każdego kształtu i rozmiaru takiego akwenu, cieszą się bloczki do budowy basenów. Co warto wiedzieć na temat tego alternatywnego sposobu na budowę basenu? Podpowiadamy.

Czym są bloczki do budowy basenów?

Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad budową basenu, już na etapie projektowania takiego akwenu, powinni zdecydować, z jakich materiałów chcą go wykonać. Obecnie do wyboru mają wiele różnych rozwiązań, jednak ze względu na korzystną cenę, szybki montaż i dobre parametry, od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się bloczki do budowy basenu. Czym dokładnie są bloczki do budowy basenu? To niewielkie elementy wykonane ze styropianu, które umożliwiają budowę basenu bez konieczności wykonywania wielu kosztownych prac takich jak szalowanie, tynkowanie czy ocieplenie basenu. Dlatego jest to rozwiązanie dla inwestorów poszukujących oszczędności przy budowie basenu.

Bloczki do budowy basenu dostępne na przykład na: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/bloczki-do-budowy-basenow/. Są bardzo lekkie, ale mimo to ze względu na odpowiednią gęstość, niezwykle odporne na nacisk. Dlatego produkty te są bardzo wytrzymałe.

Jak montuje się bloczki do budowy basenów?

Bloczki do budowy basenów od pewnego czasu cieszą się dużą popularnością. Ten alternatywny sposób na budowę basenu pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Łatwość montażu tych elementów powoduje, że mogą być one stosowane również przez osoby, które nie mają dużego doświadczenia w wykańczaniu basenów. Ogromną zaletą tych produktów jest możliwość przycięcia ich na dowolny wymiar przy pomocy noża lub piły. Dzięki temu, korzystając z bloczków do budowy basenów, możemy zaprojektować akwen o dowolnych wymiarach i niemal każdym kształcie.

Produkty te wykonane są ze styropianu, który nie rozpuszcza się w wodzie, a dodatkowo jest odporny na działanie kwasów, zasad, soli i innych roztworów wykorzystywanych na przykład do czyszczenia basenów. Styropian ten jest odporny również na działanie pleśni i grzybów. Wszystko to sprawia, że bloczki do budowy basenu są idealnym materiałem w przypadku takich inwestycji.

Bloczki montuje się prosto i szybko, a dodatkowo w razie potrzeby można je przyciąć. Gotowe komponenty można składać też w dowolne kształty, co także usprawnia proces budowy. Elementy te gwarantują również świetną izolację, a po uzbrojeniu można zalać je betonem z betoniarki lub pompy.